Zapraszamy do Wałbrzycha

Wałbrzych zaczyna korzystać z tego, że ma przy kompleksie nowoczesnej szkoły  nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. Pierwsza duża dolnoslaska impreza już 5 września. To będzie Grand Prix Dolnego Śląska z Gwiazdami Lekkiej Atletyki. Po udanych dla Polski ME w Zurychu, po rekordach świata w rzucie młotem dla lekkiej atletyki nastał świetny czas. To powinno zaowocować napływem dzieci do klubów i szkółek. Ich selekcji sprzyja program, prowadzony przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski i impreza, której będziemy świadkami już w najbliższy piątek. Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce organizują SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, LKS Górnik Wałbrzych, Gmina Wałbrzych. Zawody odbędą się 5 września 2014 na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu ul. Palisadowa 48  (Podzamcze) o godz. 15:00.  Jako Gwiazdy LA wystąpią:  Urszula Włodarczyk – w latach 1991-2000 czołowa wieloboistka świata, trzykrotna olimpijka  oraz Stanisław Grędziński – mistrz Europy, olimpijczyk,  w biegu na 400 metrów, obecnie jest prezesem LKS Górnik Wałbrzych. W GP DŚ wezmą udział co najmniej 40-osobowe reprezentacje składające się z 20 dziewcząt i chłopców z klasyIV-VI szkół podstawowych oraz klasy I gimnazjum z roczników 2001- 2004 z Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Żarowa, Łagiewnik, Strzelina, Bystrzycy Kłodzkiej. Czekamy na Was w Wałbrzychu!