Teraz Zgorzelec

Na mecz młodzików Dolny Śląsk – Liberec – Saksonia zostało powołanych pięcioro lekkoatletów Górnika. W Zgorzelcu wystąpią Piotr Pytlak (kula, dysk), Michalina Wróblewska (kula), Martyna Paulińska (dysk), Paulina Chmielewska (kula) i Justyna Bryłka (wzwyż, na zdjęciu). We wrześniu naszych młodzików czeka jeszcze finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików we Wrocławiu (13.09), a najlepsi pojadą na MP Mlodzików czyli Mały Memoriał Kusocińskiego (27.09 Zielona Góra).

Miło nam poinformować, że były zawodnik Górnika Wałbrzych, a następnie działacz naszego klubu,  Czesław Roszczak  uzyskał świetne wyniki na ME weteranów. W Turcji zdobył cztery medale w kategorii M70: złoty w pchnięciu kulą (12,83m), srebrny w rzucie dyskiem (40,92m) oraz brązowe w rzucie ciężarkiem (15,32m) oraz pięcioboju rzutowym (4066 pkt). I dołożył jeszcz e piąte miejsce w rzucie młotem  (39,54). Gratulacje!