V MITYNG MASTERS MEMORIAŁ DANUTY I ZYGMUNTA NOWACKICH ORAZ ZAWODY WAŁBRZYSKICH GRUP „LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO” – 9.02.2019

Już po raz 5 odbył się Mityng Masters – Memoriał Danuty i Zygmunta Nowackich. W sobotę 9 lutego 2019 roku weterani z Wałbrzycha, Polski i z Republiki Czeskiej spotkali się na corocznych zawodach wpisanych do kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Dla wielu zawodników nasze zawody były etapem przygotowań do Mistrzostw Polski Weteranów i odbywających się w tym roku w Toruniu 8. Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters.

Po raz drugi mityng weteranów został połączony z zawodami dla dzieci i młodzieży. W obliczu rozrastającego się w Wałbrzychu ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego”, LKS Górnik Wałbrzych wraz z trenerami wałbrzyskiego LDK postanowili o zorganizowaniu halowego sprawdzianu dla dzieci uczestniczących w programie. Mimo ferii w zawodach wzięło udział 79 dzieci z Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju.

Dzieci startowały z dużym zaangażowaniem, ustanowiły wiele rekordów życiowych. Miały również okazję oglądać wielu doświadczonych starszych zawodników, którzy mimo upływającego czasu nadal potrafili zadziwić wspaniałymi wynikami sportowymi. Sędziami zawodów byli trenerzy LDK, zawodnicy LKS „Górnik Wałbrzych” oraz rodzice.

Mityng weteranów po przeliczeniu uzyskanych punktów ( punktacja open zgodnie z kalkulatorem PZLAM ) wygrał Czesław Roszczak z Olimpijczyka Pogorzela z wynikiem 1098 pkt. ( pchnięcie kulą M75 – 11.70 ). Drugie miejsce zajął Piotr Kubiczek – 1034 pkt. ( bieg na 60 m – 8.18 ) a na najniższym stopniu podium uplasował się zawodnik LKS „Górnik” Wałbrzych Wojciech Węcławowicz – 1020 pkt. ( skok wzwyż – 1.55 ). Gratulujemy zawodnikom i czekamy na dobre występy w Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu.

Pełne wyniki zawodów Masters:

Pełne wyniki zawodów LDK:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *