PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 TORUŃ, 8-10 lutego 2019 – udane mistrzostwa.

Na PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 do Torunia pojechała reprezentacja LKS „Górnik” Wałbrzych w składzie:

  • Aleksandra Tomaszewska – 5-cio bój U20,
  • Ada Polerowicz – skok w dal U18,
  • Weronika Ożga – 60 m U18 – debiutantka,
  • Jakub Kanik – kula 5kg U18,
  • Kamil Kuczaj – kula 5kg U18, oraz trenerzy: Franciszek Karpiński, Tomasz Kuczaj i Grzegorz Banaszek.

Nasi zawodnicy przed mistrzostwami plasowali się w czołówce list krajowych co pozwalało mieć nadzieję na dobre występy w toruńskiej hali. Lecz tak udanego startu chyba nikt się nie spodziewał. Zdobyliśmy dwa medale – złoty Jakuba Kanika i srebrny Kamila Kuczaja. Ola Tomaszewska zajęła 4. miejsce w 5-cio boju a Weronika Ożga zajęła 7. miejsce ( biegnąc w finale A zajęła 8. miejsce). Jedynie Ada Polerowicz miała gorszy dzień i nie awansowała do finałowej serii skoków.

Mistrzostwa zaczęła Ola Tomaszewska startem w 5-cio boju. Wyniki poszczególnych konkurencji:

  • 60mppł: 9.34 PB – 840 pkt,
  • wzwyż: 1.53 PB – 655 pkt,
  • kula: 9.84 – 519 pkt,
  • w dal: 5.32 PB – 648 pkt,
  • 800m: 2:32.80 PB – 658 pkt.

Ostatecznie Aleksandra Tomaszewska zajęła 4. miejsce z wynikiem 3320 pkt. Gratulujemy Oli i trenerowi Grzegorzowi Banaszkowi.

W drugim dniu startowała nasza debiutantka w juniorach młodszych, Weronika Ożga. Toruńska hala nie stremowała naszej zawodniczki i w swoim biegu na 60 m zajęła 3. miejsce z wynikiem 7.89 ustanawiając rekord życiowy. Z tym wynikiem zakwalifikowała się do finału A. W finałowym biegu zajeła 8. miejsce uzyskując wynik 7.90. Generalnie zajęła 7. miejsce i zaprezentowała się bardzo dobrze. Trener Weroniki, Grzegorz Banaszek, ma następny talent do oszlifowania.

W niedzielę w skoku dal juniorek młodszych Ada Polerowicz niestety zanotowała zawody poniżej oczekiwań. Zajęła ostatnie miejsce w stawce po skokach: 5.01, 3.68 oraz spalony i nie awansowała do finału. Hala w Toruniu jest widać pechowa dla Ady. Jednak głowa do góry – pech w końcu musi minąć.

Na koniec nasi kulomioci. Jadąc na mistrzowskie zawody mieliśmy wielkie nadzieje związane z ich startem. Jakub Kanik i Kamil Kuczaj prowadzili w tabelach przed mistrzostwami i stawiani byli w gronie faworytów do medali.

Nasi zawodnicy wytrzymali presję i nie zawiedli sowich kibiców. Kuba w pierwszym pchnięciu ustawił sobie konkurs – 17.00. W następnych próbach pchał już tylko bliżej: 17.00, x, x, x, 16.06, x. Wynik z pierwszej kolejki wystarczył do zwycięstwa i zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski.

Kamil Kuczaj musiał również udowodnić swoją wartość. W czwartej kolejce uzyskał wynik 16.05 i ostatecznie zajął drugie miejsce ze srebrnym medalem. Poszczególne próby w konkursie: x, 15.37, 14.96, 16.05, x, x.

Ogromne gratulacje dla Kuby i Kamila. Ciężka praca na treningach i wiara we własne możliwości się opłaca. Podziękowania dla trenera Franciszka Karpińskiego oraz Tomasza Kuczaja – Nowa Ruda też ma medal Mistrzostw Polski.

Pełne wyniki zawodów:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *