Zawody Nestle Cup w Wałbrzychu – Lekkoatletyka dla każdego – 26.05.2017

Pogoda dopisała dzieciom startującym w eliminacjach Nestle Cup w Wałbrzychu. Zawody odbyły się 26 maja, na boisku lekkoatletycznym przy SP26.
W sumie w zawodach brało udział 192 zawodników w tym 98 dziewczynek i 94 chłopców. Reprezentowały one 8 ośrodków : Wałbrzych, Żarów, Jawor, Bielawę, Polkowice, Stronie Śląskie i Łagiewniki. Dodatkowo, w zawodach brał udział 1 zawodnik niestowarzyszony z Wrocławia.

Dzieci startowały z dużym zaangażowaniem, ustanowiły wiele rekordów życiowych, kibicowały sobie wzajemnie. Na zawodach byli obecni 4 olimpijczycy: Stanisław Grędziński, Andrzej Kupczyk, Roman Magdziarczyk i Dawid Kupczyk. Brali oni udział w ceremonii dekoracji najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.

Dzieci z Wałbrzycha startowały wspaniale i zdobyły 11 medali. Najlepiej wypadli:
I miejsce :
Maja Olszak ( kl. VI)
Izabela Pisarczyk (kl. V)
Oskar Wawrzyszyn ( kl. VI)
Oskar Bogdański (kl. IV)

II miejsce:
Otylia Gawlik (kl. VI)
Wiktoria Mrowiec (kl. V)
Dawid Twardijewicz (kl. V)
Aleksandra Borys (kl. IV)

III miejsce :
Weronika Klimek (kl. IV)
Dominik Wojtkowiak (kl. IV)
Oliwier Michalak (kl. VI)

Hanna Kotynia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *