Piątki za nami

Dobiegły końca zmagania szkół podstawowych. Tutaj nie było tak wyrównanej i trzymającej do końca w napięciu rywalizacji, bowiem PSP26 jako jedyna prowadzi zajęcia z lekkiej atletyki i miała znaczną przewagę nad pozostałymi szkołami. Po całym cyklu zawodów zdecydowane zwycięstwo odnieśli młodzi sportowcy z PSP26, którzy zdobyli 372 punkty i wyprzedzili PSP 28 – 225 punktów i PSP 21 – 170 punktów. Na końcowy wynik szkoły składały się wyniki uzyskane przez 10 – osobowe drużyny dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z PSP26 z Oddziałami Integracyjnymi, które w finale wywalczyły 10 medali. W kategorii chłopców PSP28 zdobyła 6 medali, a PSP2 – 5 medali. Indywidualnie po dwa medale w zawodach finałowych zdobyli: Agnieszka Rymkiewicz, Ada Polerowicz i Nikola Okopniak (PSP26) oraz Maciej Woźniak (PSP2) i  Patryk Nizio (PSP 28). Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, pucharami. Trzy najlepsze szkoły otrzymały puchary. Fundatorem nagród był OSIR w Wałbrzychu oraz LKS Górnik Wałbrzych. W przeprowadzeniu zawodów pomogli trenerzy LKS Górnik oraz uczniowie klas sportowych z Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu.