PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2018 – 09-11.02.2018 Toruń

Start na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 rozgrywanych w Arenie Toruń zawodnicy LKS „Górnik” Wałbrzych mogą zaliczyć do udanych. Oczywiście liczyliśmy na więcej lecz mamy nadzieję, że rywalizacja z krajową czołówką lekkoatletyczną i zdobyte doświadczenie będzie procentować w sezonie letnim.

Aleksandra Tomaszewska – nasza młoda wieloboistka – startowała w 5-boju kobiet U18. Uzyskała następujące wyniki:

60 m pł – 9.37 =PB – 834 pkt.

Skok wzwyż – 1.51 =PB – 632 pkt.

Pchnięcie kulą – 10.73 =PB – 577 pkt.

Skok w dal – 4.77 – 498 pkt.

800 m – 2:34.25 – 641 pkt.

a wynik w 5-boju – 3182 pkt. pozwolił zająć 5 miejsce. Gratulujemy Oli „życiówek” w pierwszych trzech konkurencjach. Niestety, słabszy skok w dal zaprzepaścił szanse na medalowe miejsce.

Ada Polerowicz  nie miała szczęścia w biegu na 200 m U18. Mimo pięknego biegu i wyniku 25,78, który pozwoliłby na miejsce w biegu finałowym, została zdyskwalifikowana za przekroczenie toru ( przepis 163.3(a) ).

To miały być udane zawody naszych młodych kulomiotów – Jakuba Kanika i Kamila Kuczaja.
Pierwszy start na tak prestiżowych zawodach chyba jednak onieśmielił naszych zawodników, którzy pchali poniżej swoich możliwości.

Kamil Kuczaj z wynikami – 13.12, x, 13.91 nie zdołał awansować do serii finałowej i zajął ostatecznie 9. miejsce, a Jakub Kanik z wynikami 14.15, 13.67, 13.53, 13.67, 14.48, 14.61 uplasował się na 7. pozycji.

Mogło być lepiej ale zdobyte doświadczenie w najważniejszej halowej imprezie jest nie do przecenienia tym bardziej, że to pierwszy rok naszych zawodników w kategorii junior młodszy.

Daria Szałańska w swoim starcie w pchnięciu kulą K U20 oddała tylko jeden mierzony rzut – 9,53 m. Dwa pozostałe były spalone. Nie awansowała do serii finałowej i zajęła 9. miejsce.

Pełne wyniki:rezultaty_201802120715