Halowa Olimpiada w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego – Spała – 26.11.2016 r.

26 listopada 2016 r. w Spale odbyła się Halowa Olimpiada w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: 500 m, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz w wieloboju zespołowym, na który składał się bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 8×200 m.

Pięcioro zawodników uczestniczących w programie LDK w Wałbrzychu reprezentowało Dolny Śląsk w finale Polski południowej w Spale. W zawodach brało udział 700 zawodników i zawodniczek z 14-stu województw.
Nasze miasto reprezentowali: Agata Byra i Jakub Kanik w pchnięciu kulą, a Ada Polerowicz i Maja Olszak w wieloboju drużynowym oraz Wiktoria Hejman w biegu na 500metrów. Zdobyli oni łącznie 8 medali:
4 złote – Ada Polerowicz
3 złote – Maja Olszak
1 brązowy – Jakub Kanik
Ada Polerowicz była najlepszą zawodniczką drużyny gimnazjalnej . Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, zaledwie 3 miesiące temu, wróciła do uprawiania lekkiej atletyki a już bardzo mocno poprawiła swoje rekordy życiowe w skoku w dal i biegach na 60 i 200 metrów.
Maja Olszak startowała w drużynie szkoły podstawowej. Wyróżniła się swoją wielką wolą walki i bardzo dobrymi wynikami.
Bardzo dobrze, w swoim debiucie na tak poważnych zawodach, wypadła Wiktoria Hejman. Niestety, chociaż wygrała swój bieg na 500 metrów to ostatecznie nie zajęła miejsca na podium.