Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w LA

W sobotę 6 lutego 2016 reprezentacja lekkoatletów LKS „GÓRNIK” WAŁBRZYCH brała udział w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych odbywających się w Jabloncu w Czechach.

W jabloneckiej hali w konkurencjach biegowych mieliśmy tylko jedną reprezentantkę – Janik Weronikę, która niestety nie została sklasyfikowana na 60m przez płotki.

W skoku wzwyż w kategorii juniorek młodszych startowały:
Bryłka Justyna – 2. miejsce z wynikiem 155 cm, Grędzińska Katarzyna – 3. miejsce – 145 cm oraz Klaudia Poszwa – 4. miejsce – 145 cm.

Olek Atamańczuk w skoku wzwyż juniorów zajął 4. miejsce z wynikiem 185 cm.

W skoku w dal juniorek młodszych Weronika Janik uzyskała wynik 4,70 m i zajęła 5. miejsce.
W w swojej drugiej konkurencji – trójskoku, Justyna Bryłka skoczyła na odległość 10,83 m co pozwoliło zająć drugie miejsce i zdobyć srebrny medal.
Junior młodszy Damian Dauksza w skoku w dal zajął 6. miejsce z wynikiem 5,58 m a w trójskoku 5. miejsce – 11,52 m.

Mateusz Jopek – jeszcze zawodnik GÓRNIKA- startował poza konkurencją ( w tym roku jest już młodzieżowcem ) uzyskując w skoku w dal 7,06 m.

W pchnięciu kulą ( 3 kg ) w kategorii juniorek młodszych złoty medal zdobyła Daria Szałańska z wynikiem 12,80 m ( siódmy wynik na listach PZLA i poprawiona „życiówka” o 46 cm – BRAWO ). Michalina Wróblewska zajęła 3. miejsce z wynikiem 12,00 m a Paulina Chmielewska 4. miejsce – 11,82 m.
Junior młodszy Piotr Pytlak wygrał zawody w pchnięciu kulą ( 5 kg ) z wynikiem 15,25. Mamy nadzieję, że forma będzie rosła i w sobotę 13 lutego w spalskiej hali powalczy o medal Mistrzostw Polski. W tej samej konkurencji Jakub Stasiak uzyskał 10,10 m i 9. miejsce.
Maciej Adamus, juniorską kulą 6 kg pchnął na odległość 12,90 m i zajął 3. miejsce.

Gratulujemy medali i dobrych wyników wszystkim zawodnikom oraz trenerom a zwłaszcza trenerowi Franciszkowi Karpińskiemu, który prowadzi naszych kulomiotów.