Rusza remont

15 milionów złotych zostało zapisanych w planie inwestycyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki na lata 2016-18 dla Gminy Wałbrzych na kapitalny remont stadionu na Nowym Mieście i stworzenie na nim lekkoatletycznego obiektu klasy IAAF. Poinformował o tym wiceprezes PZLA Paweł Olszański, który przebywał w sobotę podczas zawodów w Wałbrzychu. Ta kwota to więcej niż połowa zaplanowanych wydatków na remont tego stadionu (ma kosztować I etap 21 milionów), który – jak zapowiedział przedstawiciel związku – ma być obiektem numer dwa w Polsce (po Bydgoszczy)! Pierwsze prace rozbiórkowe nie są wykluczone jeszcze w tym roku na obiekcie przy ul. Chopina. To się wiąże także  z rewitalizacją Nowego Miasta, które obecnie prowadzi tam gmina. Na zdjęciu: Paweł Olszański (z lewej) z Romanem Magdziarczykiem w krytej hali lekkoatletycznej Górnika.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *