Kolejny piątek w środę

Tym razem akcja lekkoatletyczna dla wałbrzyskich szkół pod nazwa „Piątki Lekkoatletyczne” odbywa się w naszym mieście pod patronatem LKS Górnik w … środy. W ostatnią rywalizowali gimnazjaliści w swoim drugim rzucie. To ciekawa rywalizacja sportowego PG11 z PG9. W kategorii dziewcząt wygrało PG9, a wśród chłopców PG11. Ze swojego sukcesu cieszą się uczniowie PG9, którzy zdobyli 10 medali. Z tej szkoły w zawodach wzięło udział 24 dziewcząt i chłopców z klas I –II  gimnazjum. Dzieci startowały w dwóch konkurencjach,  a najlepsze 10 w każdej konkurencji zdobywały punkty dla szkoły. Dziewczyny z PG9  okazały się najlepsze w Wałbrzychu, wyprzedzając PG11 i PG7. Chłopcy PG9 zajęli drugie miejsce za PG11 i przed PG7. Po drugim  rzucie Piątków Lekkoatletycznych lideruje drużynowo PG11 – 248 punktów przed PG9 – 194, PG7 – 85, GM Szczawno – 73. W lutym trzeci ostatni rzut tych szkolnych zmagań. Medale dla PG 9 zdobyli, złote:  Ada Polerowicz  (skok w dal i bieg na 60m) i  Jakub Kanik (pchnięcie kulą); srebrne:  Emilia Salwa (bieg na 300m), Darek Tercki (skok w dal), Kamil Misek (bieg na 60m); brązowe:  Martyna Baryła (skok w dal i bieg na 300m), Natalia Nowakowska (bieg na 600m), Wiktoria Wierzbicka (bieg na 60m). Pozostali zawodnicy PG9 to: Emilia Ewiak, Paulina Stańczak, Amelia Wierzbowska, Natalia Sławińska, Justyna Szczepaniak, Julia Warchał, Ola Brzyska, Jakub Flieger, Oskar Wiśniewski, Piotr Nowotnik, Kamil Szproch, Paweł Woźniak. Opiekunem ekipy była Hanna Kotynia.

Piątki-Gim-II rzut 2015

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *