Dobre miejsca wałbrzyszan

Za nami kolejne dwa dni XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Nie zdobyliśmy medalu, ale kilka miejsc w finałach nasi kadeci wywalczyli. Najlepiej spisał się Piotr Pytlak, który  zajął piąte miejsce w finale konkursu pchnięcia kulą. Piotr poprawił swój rekord życiowy, osiągając wynik 16.03 m. To była nasza jedyna medalowa szansa tego drugiego dnia. Pozostali zawodnicy Górnika plasowali się w drugiej „10”.  Justyna Bryłka była 14. w skoku wzwyż, uzyskująć 159 cm. Konkurs był tak wyrównany, że zwyciężczyni eliminacji miała 162 cm.  Maciej Adamus w rzucie młotem uzyskał wynik 43,85 m i zajął 19. miejsce.  Michalina Wróblewska  w pchnięciu kulą była 14. z wynikiem 11,92 m. W trzecim dniu  XXI OOM w lekkiej atletyce Alicja Kolanek (LKS Górnik) zajęła 11. miejsce w trójskoku kadetek, uzyskując 11,16 m. W sumie nasi młodzi lekkoatleci zakończyli te mistrzostwa bez medalu, zdobyli 24 punkty. Dolny Śląsk zajął w punktacji województw OOM piąte miejsce.