Jedzie trójka

Trójka lekkoatletów LKS Górnik wystąpi w finale MP juniorów. Do Białej Podlaskiej w sobotę jadą Mateusz Jopek, Weronika Grzelak i Oliwia Słowik. Mateusz wystąpi już w niedziele 28.06  i mamy nadzieję, że podtrzyma dobrą formę ostatnich dni. Niedawno bowiem po raz pierwszy w życiu pokonał w skoku w dal granice 7 metrów, obecnie jego rekord życiowy to 7,02m. To daje nadzieję na walkę o medal MPJ.  Także w skoku w dal wystartuje w poniedziałek Weronika Grzelak. Ona walczy o podwójną stawkę. Nie tylko o medal MPJ, ale także o awans do reprezentacji Polski na ME juniorów, które odbędą się w lipcu w Szwecji. Weronika w wyniku choroby nie zakwalifikowała się do ekipy siedmioboju podczas MP, ale teraz dostała dodatkową szansę na wywalczenie tego miejsca.  Jako trzecia wystąpi, również w poniedziałek, Oliwia Słowik. Dla niej to debiut w finale MPJ, w poniedziałek wystąpi w rzucie oszczepem.  Miejsce w najlepszej „10” będzie dobrym wynikiem. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *