Dobry start

To byl dobry start naszych lekkoatletów, a trzecie miejsce drużynowo w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików jest wynikiem wręcz świetnym. Pozostawienie za sobą wszystkich klubów wrocławskich, silne ośrodki w Bolesławcu, Lubinie, Gorzowie to największy sukces naszej ekipy. Dość licznej i co ważne coraz bardziej wszechstronnej, startującej w wielu konkurencjach. Po podsumowaniu wyników po 28 konkurencjach Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików wygrała Osa Zgorzelec – 57 przed ZLKL Zielona Góra – 56 i Górnikiem Wałbrzych – 35 punktów. LKS Górnik staje się potęgą w konkurencjach … technicznych. Na 6 medali aż 5 nasi lekkoatleci zdobyli w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą! Moda na Włodarczyk, Fajdka i Majewskiego trwa w najlepsze także w Wałbrzychu. Jedyne zwycięstwo w MMM odniósł w dysku Piotr Pytlak, ktory uzyskal 45,86m. Trzeci był jego brat Paweł z wynikiem 39,70m. Trzecia w dysku była także Michalina Wróblewska (34,36m). Piotr ponadto był drugi w kuli (13,24m), podobnie jak Paulina Chmielewska (11,57m). Szósty, tym razem brązowy medal zdobyła Justyna Bryłka w skoku wzwyż (145 cm). Blisko medalu były Michalina Wróblewska w kuli, sztafeta dziewcząt 4×100 m i Oliwia Głód w biegu na 300 m ppł, które zajęły czwarte miejsca. W sumie nasi reprezentanci zajęli 22 miejsca w najlepszej „10” w swoich konkurencjach. Kilkoro z nich pojedzie pod koniec września na MP młodzików.