Większość na medal

I to zdecydowana większość lekkoatletów LKS Górnik zdobyła medale Mistrzostw Dolnego Śląska, które rozegrano w czeskim Jabloncu. Prawie wszyscy, bo jedyny bez medalu wrócił Aleksander Atamańczuk w skoku wzwyż, ale zajął miejsce tuż za podium – czwarte.  Pozostała nasza szóstka stanęła na podium. Złote medale   zdobyli Paulina Józik w biegu na 300 m w czasie 38,45, Patrycja Wyrzyńska (na zdjęciu) w biegu na 60 m z czasem 8,07 oraz Weronika Grzelak w skoku w dal z wynikiem 578 cm (najlepszy wynik w kraju).  Srebrne medale wywalczyli Marcin Ochyra w skoku wzwyż z wynikiem 189 cm i Weronika Grzelak w pchnięciu kulą z wynikiem 12,32 m. Brązowy medal wywalczyła Alicja Kolanek w skoku w dal z wynikiem 493 cm.