Dwie potęgi i Szczawno

PG Szczawno staje się godnym rywalem dla najlepszych wałbrzyskich szkół podczas lekkoatletycznych piątków. To już nie przypadek, że szkoła z małego kurortu zaczyna dotrzymywać kroku wałbrzyskim lekkoatletycznym potęgom z Piaskowej Góry i Podzamcza.  Tak naprawdę PG11 Wałbrzych wygrywa dzięki chłopcom, którzy nadrabiają nie tylko stratę dziewcząt ze swojej szkoły, ale także jeszcze dokładają sporo punktów i odskakują od innych rywali.  Oto drugi rzut w kategorii dziewcząt wygrało PG9 – 53 pkt przed PG11 – 44,5 oraz PG Szczawno – 43,5. Ta różnica jednego punktu to niemal sekundy w biegu. Pozostałe cztery drużyny były tłem dla tej najlepszej „4”. W kategorii chłopców różnice są już dużo większe. PG11 bije na głowę rywali, zdobyło 80,5 pkt, a drugie PG9 już tylko – 32,5 oraz trzecie PG Szczawno – 22. To sprawia, że PG11 w końcowej klasyfikacji wygrywa wyraźnie z PG9, ta pierwsza szkoła tym razem zgromadziła 115 punktów, druga – 86, a PG Szczawno na trzecim miejscu – 65,5 pkt. W II rzucie PG11 i PG 9 wystawiło także swoje drugie drużyny, a startowały jeszcze PG1, PG2, PG5. Poniżej pełne wyniki II rzutu Piątków lekkoatletycznych LKS Górnik.

PG II rzut