Niezłe przełaje

W klubowych zmaganiach sezon się skończył. Teraz rywalizują ze sobą dolnośląskie szkoły. Wałbrzyskie placówki bardzo dobrze wypadły w biegach przełajowych.

Uczennice PSP26 Wałbrzych zdobyły brązowy medal podczas dolnośląskich biegów przełajowych w Olszynie Lubańskiej.  Trzecie miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych zajęły Anna Kieroń, Ada Polerowicz, Emilia Salwa, Nikola Okopniak, Maja Komandowska, Martyna Baryła, Weronika Kaczor, Agata Kowalska, Ola Kosior, Wiktoria Wierzbicka, Klaudia Żywarska, Natalia Sławińska, Natalia Sroka. Dziewczynki do zawodów przygotowały panie Hanna Kotynia i Natalia Urbacka.  Bardzo blisko medalu na Dolnym Śląsku byli biegacze z PG11. Obie drużyny zajęły pechowe czwarte miejsce. Dziewczyny straciły do medalu 15 sekund, a chłopcy zaledwie 8.  Jeszcze mniej sekund zabrakło uczennicom ZS4 z Wałbrzycha, które też zajęły czwarte miejsce, a do brązowego medalu zabrakło – i to na dystansie 10×1200 metrów – zaledwie 4 sekund! Uczniowie z ZS4 zajęli 8 miejsce, a chłopcy z PSP1 Boguszów-Gorce uplasowali się na 7 miejscu. W sumie Wałbrzych było widać w czołówce  na imprezie w Olszynie.