Zaczynają szkoły

Tylko rozpoczął się nowy rok szkolny nasz klub ma kolejna propozycje startów lekkoatletycznych. Rusza bowiem kolejna edycja  piątków lekkoatletycznych (na prośbę szkół zmieniono terminy zawodów z czwartków na piątki). Godzina zawodów  i miejsce są stale – hala lekkoatletyczna ul. Chopina o godz. 11. Zasady też takie same. Każda szkoła może wystawić dowolna ilość drużyn, drużyny składają się z 10 dziewcząt i chłopców, jeden zawodnik może reprezentować szkoła w dwóch konkurencjach – biegowej i technicznej. W każdej konkurencji punktujemy 10 pierwszych miejsce, suma punktów daje końcową pozycję w rywalizacji dla szkoły. Szczegółowy regulamin jest już opracowany i prezentujemy go poniżej, osobno dla klas IV-VI szkół podstawowych i osobno dla klas I-II gimnazjów. Pierwsze terminy startów to 8.11 dla podstawówek i 22.11 dla gimnazjów.

LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY  GÓRNIK WAŁBRZYCH

ORGANIZUJE ZIMOWE PIĄTKI LEKKOATLETYCZNE IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

O PUCHAR PREZESA LKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DLA DZIECI Klas IV ,V ,VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

REGULAMIN ZAWODÓW

1.Zawody odbędą się w terminach:  8 listopada  i  6 grudnia 2013 oraz  luty i marzec /finał/2014.

2.Zawody odbędą się w hali lekkoatletycznej na Nowym Mieście w wyznaczonych terminach o godzinie 11:00.

3.Reprezentacja szkolna może liczyć  10 dziewcząt  oraz 10 chłopców z klas IV – VI, a szkoła może zgłosić dowolną ilość drużyn do współzawodnictwa.

4.Punktacja w każdej konkurencji według klucza: 1–8 pkt; 2–6 pkt;  3–5 pkt; 4-4 pkt; 5-3 pkt; 6-2 pkt; 7-10-1pkt.

5.Do punktacji drużynowej liczy się ilość zdobytych punktów  dziewcząt oraz  chłopców.

6.W zawodach zwycięża zespół, który w cyklu trzech imprez zgromadził największą ilość  punktów.

7.Zawody zostaną rozegrane w następujących konkurencjach: 60 m dziewcząt oraz chłopców, 300 m dziewcząt oraz chłopców 600 m dziewcząt  i chłopców, skok w dal, rzut piłką lekarską  dziewcząt /2kg/ oraz chłopców. /3 kg/ tyłem do przodu

8.Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach – jednej biegowej oraz jednej technicznej. Może on dwukrotnie w danym dniu punktować dla swojej szkoły.

9.W każdych zawodach najlepsza trójka dzieci  we wszystkich konkurencjach otrzymuje medale. Najlepsze szkoły, które po trzech imprezach zgromadzą największą ilość  punktów  kwalifikują się do finału (finał składa się  6  szkół /otrzymają puchary oraz punkty współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego w Wałbrzychu

10.Dzieci które uzyskają  największą ilość punktów  w poszczególnych konkurencjach  zostaną zaproszone do udziału  w lutowo – marcowym finale mistrzostw młodzików

11.Za stan zdrowia dzieci odpowiada nauczyciel – opiekun.

12.Końcowe wyniki zawodników zostaną podane do lokalnej prasy oraz na stronie LKS GÓRNIK WAŁBRZYCH www.lksgwalbrzych.pl.

13.Zgodnie z Ustawą o Kulturze Fizycznej obowiązek ubezpieczenia zawodnika od NW należy do szkoły, którą zawodnik reprezentuje. Organizator zawodów nie ponosi odpowiedzialności za szkody materialne i z tytuły ubezpieczeń zdrowotnych.

14.Zgłoszenia szkół oraz uczestników biorących udział w zawodach muszą być potwierdzone  tylko drogą internetową:  lksgornikwalbrzych@wp.pl; stach08@interia.pl  NA 5 DNI  PRZED ZAWODAMI

15.Informacji udzielają Hanna Kotynia 882 0023 384  oraz Stanisław Grędziński  660 641 299

ORGANIZATORZY:  URZĄD  MIEJSKI WAŁBRZYCH,  POWIAT WAŁBRZYCH , OSiR Wałbrzych,  LKS GÓRNIK WAŁBRZYCH

Prezes LKS Górnik – Stanisław Grędziński

Druk zgłoszenia do zawodów

(pieczęć szkoły)

Pełna nazwa szkoły:………………………………………………………………………..

Miejsce: Nowe Miasto – Hala Lekkoatletyczna

KARTA ZGŁOSZENIOWA DZIEWCZĄT  i CHŁOPCÓW

Lp.   Nr startowy   Nazwisko i imię  Dokładna  data urodzenia  Konkurencja 1 – biegowa  Konkurencja 2 – techniczna

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY GÓRNIK WAŁBRZYCH

organizuje  zimowe PIĄTKI lekkoatletyczne  im. Janusza Kusocińskigo

dla  pierwszych i drugich  klas  gimnazjalnych  w terminach:  22 11 2013  i 20 12 2013 oraz luty –  marzec 2014 (finał)  o  godz. 11.00 O PUCHAR  PREZESA  KLUBU LKS GÓRNIK WAŁBRZYCH

Impreza ta odbędzie się w ramach współzawodnictwa  Szkolnego Związku Sportowego w Wałbrzychu

w następujących konkurencjach :

dziewczęta : 60m, 300m, 600m, pchnięcie kulą 3kg, skok w dal. Skok w dal -odbicie ze strefy 100cm, pomiar od miejsca odbicia.

chłopcy:  60m, 300m, 1000 m,  pchnięcie kulą 4kg,  skok w dal.  Skok w dal -odbicie ze strefy 100cm, pomiar od miejsca odbicia.

UWAGA! Zawodnik może startować w dwóch konkurencjach.

Zasady uczestnictwa. W zawodach prowadzona jest oddzielna klasyfikacja dla zespołów dziewcząt i chłopców, a także klasyfikacja ogólna szkół. Każda szkoła może zgłosić zespoły liczące po  10 dziewcząt i 10 chłopców. Liczba zespołów z danej szkoły jest dowolna. Punktacja konkurencji: 1 miejsce   8 pkt;  2 miejsce   6 pkt; 3 miejsce   5 pkt; 4 – 4 pkt; 5 – 3 pkt; 6 – 2 pkt; 7 -10 –  1pkt. Na wynik zespołu składa się suma uzyskanych punktów. Przy równej ilości zdobytych punktówprzez dwa zespoły  decyduje ilość wyższych lokat  w konkurencjach. Przy równej sumie lokat decyduje lepsze miejsce ostatniego punktowanego zawodnika.  Każda zwycięska trójka w poszczególnych konkurencjach otrzymuje pamiątkowy medal oraz  zaproszenie do udziału w finale /marzec/.

Zgłoszenia do zawodów – tylko internetowa  na podany niżej mail /na 5 dni przed terminem zawodów/. Potwierdzenie udziału  na adres mailowy:  stach08@interia.pl lksgornikwalbrzych@wp.pl

Wszelkie zmiany zawodników na 30 min przed zawodami.

Organizator: LKS Górnik Wałbrzych –  Stanisław Grędziński tel. 664 641 299