Szansa gimnazjów

Także dla gimnazjalistów nasz klub przygotował ofertę zimowych startów. Pisaliśmy o piątkach lekkoatletycznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. LKS Górnik także przygotował, wzorem lat poprzednich, ofertę dla gimnazjalistów. Oto ona.

LEKKOATLETYCZNY KLUB SPORTOWY GÓRNIK WAŁBRZYCH organizuje  zimowe PIĄTKI LEKKOATLETYCZNE  im. Janusza Kusocińskiego dla  pierwszych i drugich  klas  gimnazjalnych  w terminach:  22.11.2013;  20.12.2013 oraz luty –  marzec 2014 (finał)  o  godz. 11.00 O PUCHAR  PREZESA  KLUBU LKS GÓRNIK WAŁBRZYCH.

Impreza ta odbędzie się w ramach współzawodnictwa  Szkolnego Związku Sportowego w Wałbrzychu w następujących konkurencjach :

dziewczęta : 60m, 300m, 600m, pchnięcie kulą 3kg, skok w dal. Skok w dal -odbicie ze strefy 100cm, pomiar od miejsca odbicia;

chłopcy:  60m, 300m, 1000 m,  pchnięcie kulą 4kg,  skok w dal.  Skok w dal -odbicie ze strefy 100cm, pomiar od miejsca odbicia.

Zasady uczestnictwa. W zawodach prowadzona jest oddzielna klasyfikacja dla zespołów dziewcząt i chłopców, a także klasyfikacja ogólna szkół. Każda szkoła może zgłosić zespoły liczące po  10 dziewcząt i 10 chłopców. Liczba zespołów z danej szkoły jest dowolna. UWAGA! Zawodnik może startować w dwóch konkurencjach. Punktacja konkurencji: 1 miejsce   8 pkt;  2 miejsce   6 pkt; 3 miejsce   5 pkt; 4 – 4 pkt; 5 – 3 pkt; 6 – 2 pkt; 7 -10 –  1pkt. Na wynik zespołu składa się suma uzyskanych punktów. Przy równej ilości zdobytych punktów przez dwa zespoły  decyduje ilość wyższych lokat  w konkurencjach. Przy równej sumie lokat decyduje lepsze miejsce ostatniego punktowanego zawodnika.  Każda zwycięska trójka w poszczególnych konkurencjach otrzymuje pamiątkowy medal oraz  zaproszenie do udziału w finale /marzec/.  Wszelkie zmiany zawodników na 30 min przed zawodami.

Zgłoszenia do zawodów – tylko internetowa  na podany niżej mail /na 5 dni przed terminem zawodów/. Potwierdzenie udziału  na adres mailowy:  stach08@interia.pl lksgornikwalbrzych@wp.pl.

Organizator: LKS Górnik Wałbrzych –  Stanisław Grędziński tel. 664 641 299