Bardzo ważny tydzień

Dla naszego klubu zaczyna się bardzo ważny tydzień. Po ponad 10 latach ponownie reprezentant LKS Górnik wystąpi na Mistrzostwach Świata.  Obecnie na ostatni obóz do Spały przed MŚ juniorek wyjechała Weronika Grzelak wraz ze swoim klubowym i reprezentacyjnym trenerem Grzegorzem Banaszkiem. Tam będą przez tydzień, by 8 lipca udać się do Doniecka. Tam od 10.07 zaczynają się MŚ juniorów młodszych. W składzie reprezentacji Polski tylko kilkanaście zawodników. W tym gronie wałbrzyszanka, wychowanka LKS Górnik Weronika Grzelak, która wystąpi w siedmioboju.  Jedzie tam z wynikiem 4995 punktów. To wynik z końca najlepszych dziesięciu wyników na świecie w 2013 roku. Ale MŚ to jest kilka dni, decyduje dyspozycja chwili. Liczymy na udany start Weroniki!

Zanim jeszcze Weronika pojawi się na Ukrainie, to w Krakowie wystartują w finałach MP juniorów nasi zawodnicy. Są to Klaudia Terlikowska (biegi przez płotki), Roksana Gawron (bieg długie), Katarzyna Kozera (pchnięcie kulą). Liczymy na miłą niespodziankę i przynajmniej jeden medal w wykonaniu tej trójki z LKS Górnik Wałbrzych.  Od 20 lipca w Lodzi trwać będzie OOM w lekkiej atletyce, wystąpi tam nasza para Weronika Grzelak (wystartuje tam w skoku wzwyż i w skoku w dali) i Mateusz Jopek. To duet na dwa medale MP juniora młodszego. Ciekawy więc będzie dla naszych lekkoatletów lipiec.