Zachęcamy do biegania

Zaczyna się najbardziej gorący okres dla dorosłych biegaczy-amatorów. W tym gronie nie brakuje wychowanków naszego klubu. Część z nich biega, część organizuje imprezy. Będziemy od czasu do czasu o nich przypominać. I zachęcać do tego biegania. Zwłaszcza, że za kilka miesięcy odbędzie się sztandarowa impreza biegowa w Wałbrzychu XIV Półmaraton Wałbrzych (25.08).  Ze swoim Powiatowym Maratonem Dębowym (9 etapów po 4,7 km) wystartowało Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Dęby Wałbrzych. I etap odbył się w Walimiu.  Bieg wygrali Edward Baczewski i Halina Szczęsna – Radzikowska. Baczewski – senior wyprzedził swojego syna Bartka, ten zaś jest byłym średniodystansowcem LKS Górnik.  Bartek wziął rewanż w Świdnicy, gdzie wygrał bieg przed tatą Edwardem i Dawidem Gutem.  Już 11.05 biegniemy na Chełmiec, to będzie VI Bieg Uzdrowiskowy na trasie Szczawno/Wałbrzych – Chełmiec.  A 18.05 odbędzie się II etap PMD w Wałbrzychu w Parku Sobieskiego.  To po południu, bo przed południem OSiR Wałbrzych i KU AZS PWSZ organizują Wałbrzyski Test Coopera czyli bieg na 12 minut i pokonanie jak najdłuższego dystansu. Z kolei 25.05 odbędzie się w Jedlinie XI Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym.  Ten weekend to będzie akcja Polska Biega i bieg rekreacyjny dla wszystkich 26.05 na Podzamczu. Maj jest więc miesiącem biegania w Wałbrzychu! Na zdjęciu Barek Baczewski (z lewej) i coraz lepszy młody wałbrzyski maratończyk Patryk Łazarski, tez byly zawodnik LKS Górnik.